mógł zabrać się za twój przypadek. Problemem często jest jednak sam wybór dobrej placówki. Skąd możesz bowiem wiedzieć, że wybrana kancelaria dobrze zajmie się twoimi sprawami i je wyprostuje albo rozwiąże twoje problemy?
Pierwsze znaczenie wbrew pozorom jest bardzo ważne. Nieraz, gdy tylko spotykasz drugiego, obcego ci człowieka od razu czujesz, czy będziesz w stanie się z nim dogadać. Widzisz to w jego oczach, postępowaniu i wstępnym zachowaniu. Tak samo możesz więc oceniać prawników, z którymi przecież później będziesz musiał regularnie się kontaktować. Zadbaj więc o to, by adwokat był osobą, z którą chcesz wspólnie działać. Umów się z nim najpierw na pierwsze, wstępne i niezobowiązujące spotkanie, by poznać go jako osobę i zobaczyć, czy nadajecie na podobnych falach.
Sama komunikatywność i otwartość do innych ludzi nie są jednak jeszcze wystarczającymi powodami do tego, byś zatrudniał cechującymi się nimi adwokata. Wcześniej zobacz jeszcze, czy jest on odpowiednio wykształcony i wykwalifikowany. Profesjonalna kancelaria prawnicza na pewno odda ci do wglądu dyplomy i certyfikaty uzyskane przez poszczególnych pracowników. Sam będziesz mógł sprawdzić ich wykształcenie, doświadczenie oraz dodatkowe umiejętności. Im szersze będą kompetencje prawnika, tym lepiej dla ciebie.
Nie mogą robić czegoś bez powodu
Chyba nikt nie chciałby zostać zmuszony do skorzystania z usług prawnych, ale niestety tak to już w życiu bywa, że wypadki chodzą po ludziach. Nie zawsze jest pięknie i kolorowo. Czasami na drodze pojawiają się tak poważne problemy, że człowiek sam nie daje im rady i musi prosić o pomoc. Dobry prawnik na pewno mu jej zresztą udzieli. Oto lista kilku jego cech, po których będzie można poznać, że trafiło się na godnego zaufania specjalistę.
O dziwo do grupy tych cech można zaliczyć praktycyzm. Prawnicy zawsze bowiem powinni dążyć do tego i robić wszystko, by osiągnąć wyznaczone z klientem cele. Wszystkie podejmowane przez nich działania muszą prowadzić do konkretnego efektu. Nie mogą robić czegoś bez powodu, z jakiegoś własnego widzimisię, gdyż każde takie działanie generuje pewne koszty, a klient zawsze chce, by cena usług była jak najniższa.
Dobry adwokat musi być i profesjonalistą, i kontaktowym człowiekiem. Powinien wyrobić w sobie umiejętność współpracy z drugą osobą, by później - gdy przyjdzie już do praktycznego działania - potrafić dogadać się dosłownie z każdym. Ludzie są różni, więc i klienci kancelarii prawniczych bywają bardzo zróżnicowani. Dla dobrego adwokata nie ma jednak znaczenia to, kto do niego przychodzi, bo z każdym potrafi złapać dobry kontakt.
A dobra kancelaria prawnicza powinna oczywiście zatrudniać takich adwokatów, którzy będą charakteryzować się podanymi wyżej cechami. Całe szczęście w Polsce nie brakuje świetnych placówek. Niektóre z nich znane są nawet na świecie.
Szukanie dobrego prawnika
Niezależnie od tego, czy prowadzimy własną działalność gospodarczą, czy sami jesteśmy zatrudnieni w jakiejś firmie, w życiu mogą wystąpić takie sytuacje, w których konieczne będzie skorzystanie z usług prawnika. Warto więc wiedzieć, jak należy zabrać się do poszukiwań dobrej kancelarii prawnej. Przede wszystkim jeśli musimy skorzystać z usług prawnika, musimy wiedzieć w jakiej konkretnie sprawie poszukujemy pomocy prawnej. Dobry prawnik zajmuje się udzielaniem porad prawnych oraz świadczeniem pomocy prawnej w wielu różnych dziedzinach. Najprostszym sposobem szukania kancelarii prawnej w danym mieście, jest skorzystanie z pomocy przeglądarki internetowej. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło wyszukiwania, żeby znaleźć stronę internetową kancelarii prawnej świadczącej usługi na danym obszarze. Na stronie internetowej kancelarii prawnej znajdziemy informacje o pracujących w niej prawnikach, zakres oferowanych usług prawnych, dane kontaktowe, a często także interesujące artykuły z zakresu prawa i przepisów.
Na czym polega aplikacja radcowska
Radca prawny, żeby mógł wykonywać swój zawód, musi ukończyć magisterskie studia prawnicze oraz odbyć odpowiednią aplikację prawną. Aplikacja radcowska powinna trwać trzy lata. Podczas trwania aplikacji radcowskiej kandydat zapoznaje się z tym, jak wygląda praca jako radca prawny. Aplikację radcowską prowadzą okręgowe izby radców prawnych, sam nabór kandydatów na aplikację odbywa się za pomocą specjalnego testu pisemnego. Każda osoba, która chce zostać radcą prawnym, musi odbyć odpowiednią aplikację, która przygotowuje aplikanta do samodzielnego wykonywania zawodu. Sama aplikacja radcowska kończy się państwowym egzaminem, po którego zdaniu kandydat może pełnić zawód radcy prawnego, jeśli tylko zostanie wpisany na listę radców prawnych. Ponadto radca prawny musi złożyć odpowiednie ślubowanie po zdaniu egzaminu. Podczas trwania aplikacji radcowskiej kandydat jest już uprawniony do wykonywania części obowiązków należących do radcy prawnego, jak chociażby do sporządzania i podpisywania pism procesowych. Praca jako prawnik wymaga posiadania odpowiednich kwalifikacji, dzięki którym możliwe jest świadczenie usług klientom.